"I póki kropla jest w Bałtyku..."

11 listopada 2015r, godz. 11.00-12.30 CKE "Stara Rzeźnia" Szczecin - Łasztownia

18 stycznia 2016 r. przypadnie 70 rocznica śmierci Feliksa Nowowiejskiego- kompozytora, dyrygenta, organisty - wirtuoza, twórcy min. muzyki "Roty" (do wiersza Marii Konopnickiej) oraz "Hymnu do Bałtyku" (do słów Stanisława Rybki).

Ideą wydarzenia jest wspólne wykonanie "Hymnu do Bałtyku"- 11 listopada o godz. 11:11, przez uczestników imprezy oraz członków Ligi Morskiej i Rzecznej w całym kraju - z transmisją w internecie.

Organizatorzy:
Fundacja "Moja Łasztownia"
Mira Urbaniak- pomysłodawca, scenarzysta, realizator


Współorganizatorzy: Liga Morska i Rzeczna
8 Flotylla Obrony Wybrzeża (okręt)
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (filmy archiwalne)
Chór Akademii Morskiej lub inny - nauka śpiewu, koncert pieśni patriotycznych
Jerzy Porębski-gość honorowy (z rodziny wiceadmirała Kazimierza Porębskiego)

Liga Morska i Rzeczna organizuje corocznie konkurs dla młodzieży - „Młodzież na morzu”, mający na celu propagowanie wiedzy o morzu wśród młodzieży uczącej się w szkołach w całym kraju.
W ostatnich latach część Pań z Klubu Matek Chrzestnych statków Grupy PŻM wspierało organizację tego konkursu biorąc udział w pracach z nim związanych.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich Pań Matek Chrzestnych statków Grupy PŻM o przesłanie nam na adres mailowy lub pocztowy udostępniony na stronie Klubu, zdjęć z ceremonii Chrztu Waszego statku.
Zdjęcia będą udostępnione na stronie w katalogu "Matki Chrzestne", przy imieniu i nazwisku każdej z Pań. Prosimy aby z prywatnych zbiorów przesłać nam zdjęcia (ze względów technicznych w liczbie nie większej niż 3) z wizerunkiem Matki Chrzestnej.