Wycieczka statkiem podczas obchodów Dni Morza w PŻM w 2008 roku.
Film dzięki uprzejmości Pani Barbary Grąziewicz-Chludzińskiej. Dziękujemy

Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu w 1986 roku utworzyła klasę „Wilczków Morskich”. W otwarciu klasy uczestniczyły Matki Chrzestne, a aktu otwarcia dokonała Matka Chrzestna m/s Lake George (m/s Janusz Kusociński) Pani Irena Szewińska (na zdjęciu).

Matka Chrzestna m/s Ziemia Zamojska Janina Gąsiorowska jest bardzo związana z klasą uczestnicząc czynnie w jej życiu. Na zdjęciu m.in. (trzecia od prawej strony) wychowawczyni klasy Pani Anna Cieślak- Stabińska, Janina Gąsiorowska i Monika Adamiec (z pucharem), która zajęła I miejsce w Konkursie Ligi Morskiej i Rzecznej w kategorii prace plastyczne, a wymarzonym kierunkiem studiów Moniki jest Oceanografia.


Chrzest statku to wielkie święto zarówno dla stoczniowców, jak i armatora, a także dla Matki Chrzestnej statku.
Na ogół to stocznie, w których budowane są statki decydują o tym jak ma przebiegać i jaką „oprawę” ma mieć Chrzest statku.
Najpierw odbywa się część oficjalna uroczystości, podczas której przedstawiciele stoczni oraz armatora wygłaszają stosowne przemówienia.
Statki można Chrzcić na pochylni jeszcze przed jego zwodowaniem


Teresa Malisa Matka Chrzestna m/s Polesie

Janinna Gąsiorowska z Zamościa, Matka Chrzestna statku Ziemia Zamojska otrzymała list z kancelarii Watykanu. Odebrała przesyłkę w dniu swoich urodzin - 25 października.